Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Αλιείας και Υδατοκαλλιεργειών

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Αλιείας και Υδατοκαλλιεργειών του Πανεπιστημίου Πατρών, Υποψήφιου Διδάκτορα ακαδ. έτους 2023-2024 και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Αναφορικά με την προκήρυξη σας ενημερώνουμε ότι τα δικαιολογητικά που θα ανέβουν στην Διαδικτυακή Πύλη είναι αυτά που αναφέρονται στην πρόσκληση, ήτοι:

1.   Αίτηση.

2.   Αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα.

3.   Ερευνητική πρόταση, όπως περιγράφεται παρακάτω.

4.   Πιστοποιητικό επαρκούς γνώσης μιας τουλάχιστον επίσημης γλώσσας της Ευρωπαϊκής Ένωσης, κατά προτίμηση της αγγλικής.

5.   Αντίγραφο τίτλου Πτυχίου Α.Ε.Ι της ημεδαπής ή αναγνωρισμένου ως ισότιμου ιδρύματος της αλλοδαπής.

6.   Αντίγραφο τίτλου Διπλώματος Μεταπτυχιακών Σπουδών.

7.   Πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας του τίτλου.

8.   Κατάθεση στην Γραμματεία του Τμήματος των στοιχείων επικοινωνίας δύο τουλάχιστον συντακτών Συστατικών Επιστολών (ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο και email). Οι συστατικές επιστολές μπορούν να συνταχτούν από μέλη Δ.Ε.Π. των Α.Ε.Ι., Ερευνητές Α', Β' ή Γ' βαθμίδας ερευνητικών κέντρων του άρθρου 13Α του ν.4310/2014, συμπεριλαμβανομένων των ερευνητικών κέντρων Ακαδημίας Αθηνών, Καθηγητές και ερευνητές ομοταγών ιδρυμάτων του εξωτερικού.

9.   Αντίγραφα εργασιών που έχουν εκπονηθεί σε προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών.

10.  Πρόσφατη φωτογραφία.