Διδακτορικά

Προσκλήση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων του Πανεπιστημίου Πατρών για μία (1) θέση άμισθου Υποψηφίου Διδάκτορα, ακαδ. έτους 2024-2025 και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Επίσης, σας ενημερώνουμε ότι τα απαραίτητα δικαιολογητικά που θα ανέβουν στην Διαδικτυακή Πύλη είναι αυτά που αναφέρονται στην Πρόσκληση και συμφωνούν με το επικαιροποιημένο ΦΕΚ του Προγράμματος, ήτοι:

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Αρχικτεκτόνων Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών Υποψηφίων Διδακτόρων, ακαδ. έτους 2024-2025 και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Αναφορικά με την προκήρυξη, σας ενημερώνουμε ότι τα δικαιολογητικά που θα ανέβουν στην Διαδικτυακή Πύλη είναι αυτά που αναφέρονται στην Πρόσκληση και συμφωνούν με το επικαιροποιημένο ΦΕΚ Κανονισμού του Προγράμματος,  ήτοι:

Χρηματοδοτούμενη θέση διδακτορικού στο University of Aberdeen, UK: Electrified upgrading of biogas via plasma technologies

Πλήρως χρηματοδοτούμενη θέση για διδακτορικό φοιτητή στο πανεπιστήμιο του Aberdeen στη Σκωτία με προθεσμία υποβολής αίτησης 20/07/24. Η θέση καλύπτει μισθό (£19,237 ανά έτος) και δίδακτρα και είναι διαθέσιμη υπό την επίβλεψή μου στο τμήμα Χημικών Μηχανικών του πανεπιστημίου με ημερομηνίας έναρξης το αργότερο τον Ιανουάριο 2025.

Ο τίτλος της θέσης και το σχετικό weblink δίνονται παρακάτω:

KIOS Research and Innovation Center of Excellence

The KIOS Research and Innovation Center of Excellence (www.kios.ucy.ac.cy) at the University of Cyprus announces one (1) Special Scientist for Research (Post-Doctoral Researcher) position, for full-time employment. The successful candidate will conduct research for the prestigious ERC project URANUS.

Deadline: 16/09/2024

Διδακτορικό | 01.07.2024

Το Τμήμα Οικονομίας και Βιώσιμης Ανάπτυξης της Σχολής Περιβάλλοντος, Γεωγραφίας και Εφαρμοσμένων Οικονομικών του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου ανακοίνωσε Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για εκπόνηση διδακτορικών διατριβών.

📅 Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται να καταθέσουν αιτήσεις υποψηφιότητας έως και 01/07/2024 ώρα 13.30, ηλεκτρονικά στη διεύθυνση esd.phd.sec@hua.gr αναφέροντας στο θέμα του ηλεκτρονικού μηνύματος την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος και το ονοματεπώνυμο τους.

Προσκλήση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών ενός (1) Υποψηφίου Διδάκτορα ακαδ. έτους 2024-2025 και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Αναφορικά με την προκήρυξη σας ενημερώνουμε ότι τα δικαιολογητικά που θα ανέβουν στην Διαδικτυακή Πύλη είναι αυτά που αναφέρονται στην πρόσκληση, ήτοι:

α) Σχετική αίτηση στη Γραμματεία του Τμήματος, στο οποίο επιθυμεί να εκπονήσει τη διδακτορική διατριβή με:

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών Υποψηφίων Διδακτόρων, ακαδ. έτους 2024-2025 (Α' εξάμηνο) και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.