Πανεπιστήμιο Αιγαίου - Δημιουργήστε το Δικό σας Προσωπικό ή/και Επαγγελματικό Προφίλ στα Κοινωνικά Δίκτυα (Social Media)

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ

Κέντρο Δια Βίου Μάθησης

Προσωπική και Επαγγελματική Χρήση Κοινωνικών Δικτύων (Social Media)

(100 ώρες – 2μήνες και 9 ημέρες)

Στην εποχή των Social Media, η σωστή και αποτελεσματική χρήση των πλατφορμών αυτών μπορεί να κάνει τη διαφορά, τόσο προσωπικά όσο και επαγγελματικά. Είναι γεγονός ότι τα κοινωνικά δίκτυα αποτελούν ένα ισχυρό εργαλείο στα χέρια των επαγγελματιών (ιδιωτικών/δημόσιων), εκπαιδευτικών, φοιτητών, και γενικότερα κάθε ατόμου που θέλει να ενισχύσει την παρουσία του στον ψηφιακό κόσμο.

Λεπτομέρειες του Προγράμματος:

·      Διάρκεια: 100 ώρες θεωρητικής και πρακτικής εκπαίδευσης.

·      Γλώσσα προγράμματος: Ελληνική.

·      Εκπαίδευση από Μηδέν: Καλύπτει τόσο την προσωπική όσο και την επαγγελματική χρήση των δημοφιλέστερων πλατφορμών Social Media, με πρακτικές συμβουλές, παραδείγματα και case studies.

·      Πιστοποίηση: Στο τέλος της εκπαίδευσης, θα λάβετε πιστοποιητικό επιμόρφωσης από το Πανεπιστήμιο Αιγαίου.

·      Κόστος: 250€.

·      Εκπτωτικά πακέτα: Ευρεία γκάμα εκπτωτικών πακέτων.

Γιατί να επιλέξετε το εκπαιδευτικό μας πρόγραμμα;

1.  Ασύγχρονη Διδασκαλία: Τα μαθήματα πραγματοποιούνται ασύγχρονα, προσφέροντάς σας τη δυνατότητα να μαθαίνετε στο δικό σας ρυθμό, χώρο και χρόνο.

2.   Πρακτική Εφαρμογή: Σε κάθε μάθημα θα υλοποιείτε πρακτικά βήματα, ώστε στο τέλος του προγράμματος να έχετε τη δική σας ιστοσελίδα έτοιμη.

3.     Πιστοποίηση: Στο τέλος της εκπαίδευσης θα λάβετε πιστοποιητικό για τις δεξιότητες που αποκτήσατε.

4.     Εκπτωτικά πακέτα: Προσφέρουμε διάφορα εκπτωτικά πακέτα, τα οποία προσαρμόζονται στις ανάγκες σας.

Τι θα κερδίσεις με τη συμμετοχή σου

• Εκπαιδευτικό περιεχόμενο από επαγγελματίες του χώρου.
  • Ανάπτυξη hands on project.
  • Επίλυση προβλημάτων από ειδικούς.
  • Πιστοποιητικό εκπαίδευσης από το Πανεπιστήμιο Αιγαίου.

Είτε είστε αρχάριος στα Social Media, είτε ένας επαγγελματίας που αναζητά νέες τεχνικές και μεθοδολογίες, το πρόγραμμα μας έχει κάτι να σας προσφέρει.

Εγγραφείτε τώρα

Ανακαλύψτε το δυναμικό των Social Media, αναβαθμίζοντας το προφίλ σας και τις δεξιότητές σας στον ψηφιακό κόσμο.

Κάντε αίτηση εδώ!