Ανακοίνωση

Επιμορφωτικό Πρόγραμμα με τίτλο «6th KIOS Graduate Training School on Intelligent Systems and Control"

Το Κέντρο Αριστείας «Κοίος» του Πανεπιστημίου Κύπρου, σε συνεργασία με το Imperial College London, διοργανώνει Επιμορφωτικό Πρόγραμμα με τίτλο «6th KIOS Graduate Training School on Intelligent Systems and Control»

Ο Φοιτητικός Διαγωνισμός Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας «UPatras Stars» ξεκινά!

Ο Φοιτητικός Διαγωνισμός Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας
«UPatras Stars» ξεκινά!

Σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στον 1ο Φοιτητικό Διαγωνισμό Καινοτομίας και  Επιχειρηματικότητας «UPatras Stars» του Πανεπιστημίου Πατρών.

Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ έως το Σάββατο 20 Ιουλίου 2024

Henkel Innovation Impact program 2024

Ο τομέας Συγκολλητικών Τεχνολογιών της
Henkel προσκαλεί τους ταλαντούχους
πτυχιούχους να υποβάλουν αίτηση για το
πρόγραμμα Innovation Impact Program 2024 στο
Ντίσελντορφ της Γερμανίας. Αυτό το
18μηνο μεταπτυχιακό πρόγραμμα,
προσφέρει πρακτική εμπειρία σε ποικίλα

Ίδρυμα Μποδοσάκη: Προκήρυξη Επιστημονικών Βραβείων 2025

Στο πλαίσιο των κοινωφελών σκοπών του για την προαγωγή της παιδείας και των κατευθύνσεων που υπέδειξε ο Ιδρυτής του, Πρόδρομος Μποδοσάκης Αθανασιάδης, το Ίδρυμα Μποδοσάκη επιδιώκει μέσω των Επιστημονικών Βραβείων να ενισχύσει το δημιουργικό έργο νέων Ελλήνων επιστημόνων, να ανταμείψει τη συνεπή και συνεχή προσπάθειά τους για την προαγωγή της επιστήμης, να τιμήσει το ηθικό τους ανάστημα και να συμβάλλει στη δημιουργία σωστών προτύπων στην ελληνική κοινωνία.

Το έτος 2025 το Ίδρυμα Μποδοσάκη θα χορηγήσει τέσσερα (4) Βραβεία, έκαστο συνοδευόμενο από χρηματικό έπαθλο ύ

Πιλοτικό Πρόγραμμα "Ανθρώπινα Δικαιώματα" Υπουργείου Δικαιοσύνης

H εταιρεία NextCom αναζητά απόφοιτους Παιδαγωγικών και Ανθρωπιστικών

Σπουδών για τη διεξαγωγή βιωματικών σεμιναρίων σε 150 Δημοτικά Σχολεία της

Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης σε όλη την Ελλάδα, με θέμα τα «Ανθρώπινα

Δικαιώματα».

Σκοπός των σεμιναρίων είναι η ευαισθητοποίηση των μαθητών σε θέματα

Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων και η προώθηση της ισότητας, της δικαιοσύνης και

του σεβασμού.

Ο Φοιτητικός Διαγωνισμός Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας
«UPatras Stars» ξεκινά!

Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ έως το Σάββατο 20 Ιουλίου 2024

Accenture: Join our "Get Trained. Get Hired!" program on Cloud

Η Accenture, κορυφαία εταιρεία σε επίπεδο technology και management consulting, διοργανώνει τον Ιούλιο ένα νέο κύκλο εκπαίδευσης “Get TrainedGet Hired!”, σε Cloud διάρκειας 4 εβδομάδων, ο οποίος απευθύνεται αποκλειστικά σε α

Πρόσκληση για Φοίτηση στα Προγράμματα ΕΠΠΑΙΚ & ΠΕΣΥΠ_2024-2025

Πρόσκληση Εκδήλωσης  Ενδιαφέροντος για φοίτηση στο Ετήσιο Πρόγραμμα Παιδαγωγικής Κατάρτισης (ΕΠΠΑΙΚ) & στο Πρόγραμμα Ειδίκευσης στη Συμβουλευτική & Προσανατολισμού (ΠΕΣΥΠ) για το ακαδ. έτος 2024-2025 με φυσική παρουσία.