Ανακοίνωση

"ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ: ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ» - ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΕΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ HARVARD, ΔΟΑ ΚΑΙ ΠΕΡΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.

Το Κέντρο Ελληνικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Harvard στην Ελλάδα και

στις ΗΠΑ, η Διεθνής Ολυμπιακή Ακαδημία και η Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, σε

συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Πατρών και το Stark Center for Physical Culture

and Sports του Πανεπιστημίου του Τέξας στο Όστιν και με την υποστήριξη της

ΑΙΓΕΑΣ ΑΜΚΕ, ανακοινώνουν τη διοργάνωση της δράσης για το 2024

«Πρόγραμμα για τον Αθλητισμό και την Εκπαίδευση: από την Αρχαία Ολυμπία

Εντατικό Πρόγραμμα Μικτής Κινητικότητας (BIP Erasmus+); Cyprus Experimental Field School (CEF): From Cultural Heritage to Materials Science – The Female Potters of Cyprus

Ξεκίνησε η υποβολή αιτήσεων φοιτητών των Τμημάτων Γεωλογίας και Ιστορίας-Αρχαιολογίας για συμμετοχή στο Εντατικό Πρόγραμμα Μικτής Κινητικότητας / Blended Intensive Programme (BIP) με θέμα:  "Cyprus Experimental Field School (CEF): From Cultural Heritage to Materials Science – The Female Potters of Cyprus".

Το πρόγραμμα θα πραγματοποιηθεί από 8-16 Ιουλίου 2024 στην Κύπρο και περιλαμβάνει διαλέξεις, εργασία πεδίου, πρακτική άσκηση και οργανωμένες περιηγήσεις.

Περισσότερες πληροφορίες είναι διαθέσιμες στον ιστότοπο του Τμήματος Γεωλογίας:

"Ημέρα Καριέρας"

Μια μοναδική ευκαιρία για φοιτητές και αποφοίτους στον τομέα του STEM που αναζητούν το επόμενο βήμα στην καριέρα τους, επιστρέφει για άλλη μια φορά από τον BEST Patras! Το Job Fair  έρχεται για 4η φορά και αποτελεί μια Ημέρα Καριέρας με στόχο την δικτύωση μεταξύ φοιτητών και εταιρειών της Πάτρας. Είναι η ευκαιρία κάθε ενδιαφερόμενου για άμεση επαφή και αλληλεπίδραση με μελλοντικούς εργοδότες, και υποστήριξη της καριέρας του στην αγορά εργασίας της Πάτρας και όχι μόνο.

EIT Digital Venture Incubation Program 2024 with funding up to €30.000

Found.ation launches the 2024 edition of the EIT Digital Venture Incubation Program to support early-stage entrepreneurial teams in their journey to market. EIT Digital Venture Incubation Program is a unique initi

Θέση για Εθελοντική Εργασία στο umate.gr

ΕΤΑΙΡΕΙΑ : umate.gr [1] (www.umate.gr [2])

Περιοχή Εργασίας : ΠΑΤΡΑ
Θέση Εθελοντικής Εργασίας
email για αποστολή βιογραφικών : info@umate.gr

Links:
------
[1] http://umate.gr/
[2] http://www.umate.gr/

ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ, ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ, ΕΜΠΕΙΡΟΓΝΩΜΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ.

Η Πρεσβεία της Ιταλίας στην Αθήνα ενημερώνει σχετικά με τις επιδοτήσεις που στοχεύουν στην ενθάρρυνση

αποστολών στην Ιταλία και στο εξωτερικό από Ιταλούς και ξένους ερευνητές, καθηγητές, ειδικούς και

πολιτιστικές προσωπικότητες.

Παρακαλούμε όπως βρείτε συνημμένη τα σχετικά έγγραφα.