OPEN CALL | Άνοιξαν οι αιτήσεις για νέo πρόγραμμα του ReGeneration!

Άνοιγμα των αιτήσεων του ReGeneration Academy 4Women In Software Quality Assurance – Testing powered by Microsoft το οποίο απευθύνονται σε νέες απόφοιτους ή σε τελειόφοιτες που πρόκειται να αποφοιτήσουν εντός τριμήνου. Η αποκλειστική ακαδημία στοχεύει στην αναβάθμιση των δεξιοτήτων και στην ένταξη των γυναικών στην αγορά εργασίας προσφέροντας τους τα εργαλεία ώστε να γίνουν εξειδικευμένες επαγγελματίες στον κλάδο Τεχνολογίας.

ReGeneration Academy 4Women In Software Quality Assurance – Testing powered by Microsoft.

Η επιτυχημένη συνεργασία της Microsoft Hellas και του ReGeneration, στο πλαίσιο του DigiYouth Initiative, συνεχίζεται για 3η συνεχόμενη φορά φέρνοντας  τρεις νέες αποκλειστικές ακαδημίες. Η πρωτοβουλία έχει ως βασικό στόχο την αναβάθμιση των ψηφιακών δεξιοτήτων των νέων της χώρας ενισχύοντας το επαγγελματικό τους προφίλ με αποτέλεσμα την αύξηση της απασχολησιμότητας τους και την ένταξη τους στην αγορά εργασίας στην Ελλάδα.

Στο DigiYouth Initiative 3.0 περιλαμβάνεται και η νέα εξειδικευμένη ακαδημία αποκλειστικά για γυναίκες "ReGeneration Academy 4Women In Software Quality Assurance – Testing powered by Microsoft", η οποία επιδιώκει τη γεφύρωση του ψηφιακού φυλετικού χάσματος στους τομείς Πληροφορικής και Τεχνολογίας.

• Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα και την ύλη θα βρεις εδώ.
  • Προϋποθέσεις Συμμετοχής μπορείς να δεις εδώ.

• Περισσότερες πληροφορίες για τα προγράμματα και τις προϋποθέσεις συμμετοχής μπορείτε να δείτε

εδώ

• , ενώ μπορείτε να επικοινωνείτε με την ομάδα του ReGeneration στο

info@regeneration.gr