Καριέρα στον Τουρισμό - Ευκαιρίες και προοπτική

Το MSc in Tourism Management στο ALBA Graduate Business School, οργανώνει εκδήλωση στο The American College of Greece στις 08 Απριλίου, στις 11 το πρωί στην Ξενίας 6-8, Αθήνα. Θέλουμε να ενημερώσουμε για την προοπτική καριέρας στον τουρισμό από ανθρώπους που έχουν διαφορετικό εκπαιδευτικό υπόβαθρο, τα διάφορα μονοπάτια καριέρας που μπορεί να ακολουθήσει κάποιος στον τουρισμό, τις ευκαιρίες επιχειρηματικότητας, καθώς και να τους φέρουμε σε επαφή με τους μεγαλύτερους εργοδότες στον τουρισμό. Οι συμμετέχοντες στην εκδήλωση θα μπορέσουν να αιτηθούν υποτροφιών από το σχολείο μας, ώστε να ακολουθήσουν μεταπτυχιακές σπουδές στον τουρισμό και να εισέλθουν στο επαγγελματικό δίκτυο της τουριστικής βιομηχανίας. Η εκδήλωση μπορεί να παρακολουθηθεί και διαδικτυακά. Οι ενδιαφερόμενοι που θέλουν να δηλώσουν συμμετοχή, μπορούν να πατήσουν εδώ: