Erasmus+ / Youth & Sport και European Solidarity Corps

Κοινή εκδήλωση ΙΝΕΔΙΒΙΜ και ΙΚΥ

Στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Έτους Δεξιοτήτων, των Erasmus Days και της καμπάνιας Time to Move οι Εθνικές Μονάδες Συντονισμού Ίδρυμα Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης (ΙΝΕΔΙΒΙΜ) και Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών (ΙΚΥ), υπεύθυνες για την υλοποίηση του προγράμματος Erasmus+, διοργανώνουν κοινή εκδήλωση, την Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2023 στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής (ΠΑΔΑ).

Η εκδήλωση πραγματοποιείται σε κλίμα εορταστικό, με στόχο οι ενδιαφερόμενοι για τα προγράμματα Erasmus+ και European Solidarity Corps να μάθουν για τις ευκαιρίες και τις δυνατότητες που αυτά προσφέρουν. Για να παρακολουθήσετε την εκδήλωση, θα πρέπει να συμπληρώσετε τη φόρμα συμμετοχής έως 10 Οκτωβρίου 2023 (θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας).

Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε κοντά μας και να γιορτάσουμε μαζί! Θα δοθούν αναμνηστικά δώρα από τα Προγράμματα και μία μικρή έκπληξη θα σας περιμένει!

Ενημερωθείτε αναλυτικά

Εκδήλωση στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Έτους Δεξιοτήτων, των ErasmusDays και της καμπάνιας TimetoMove – Erasmus+ (erasmusplusyouth.gr)

Erasmus Days 2023 7th Edition

Οι Erasmus Days πλησιάζουν!
Φέτος, πραγματοποιούνται 9-14 Οκτωβρίου. Η Εθνική Μονάδα Συντονισμού Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ για τα προγράμματα Erasmus+ / Youth & Sport και European Solidarity Corps σάς καλεί να πάρετε μέρος και να συνεισφέρετε στην προβολή των προγραμμάτων και των εγκεκριμένων σχεδίων σας.

Το θέμα των Erasmus Days 2023 είναι «6 ημέρες για να λάμψει η Ευρώπη!» Δείτε αναλυτικά εδώ όλες τις δραστηριότητες που διοργανώνονται στο πλαίσιο των Erasmus Days.

Μην χάνετε λεπτό! Οι #ErasmusDays σας περιμένουν.

TCA Σεμινάρια

Ανακαλύψτε τα TCA σεμινάρια που διοργανώνονται κατά τους μήνες Οκτώβριο έως Δεκέμβριο 2023 στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ / Youth.

Θέλετε να γνωριστείτε με άλλες ομάδες νέων και να διοργανώσετε τη δική σας Ανταλλαγή Νέων;

Σας ενδιαφέρει η «πράσινη» εργασία και θέλετε να μάθετε περισσότερα μέσα από success stories;

Ενδιαφέρεστε για ζητήματα σχετικά με την ιστορικοπολιτική εκπαίδευση και τα ανθρώπινα δικαιώματα;

Ενημερωθείτε αναλυτικά για τα παρακάτω σεμινάρια:
"A Partnership Building Activity with Young People"
"Youth@Work "Green Jobs for tomorrow"
"Human Rights and Creativity"