ERASMUS + «EESI-Digi: Educational Empowerment and Social Inclusion of disabled students through Digital Systems employment»

Η ομάδα υλοποίησης του Ευρωπαϊκού έργου «ERASMUS + "EESI-Digi: Educational Empowerment and Social Inclusion of disabled students through Digital Systems employment», που υλοποιεί ως συντονιστής της κοινοπραξίας το Πανεπιστήμιο Πατρών προσκαλεί φοιτητές και εκπαιδευτικούς που ενδιαφέρονται να ενημερωθούν και να εκπαιδευτούν σε θέματα νέων τεχνολογιών στην προσβάσιμη εκπαίδευση να συμμετέχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα που ξεκινάει στις 06/03/2024 - 08/03/2024.
Στόχος αυτού του έργου είναι να δώσει τη δυνατότητα σε φοιτητές με αναπηρίες να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους και να εκπαιδευτούν ειδικότερα σε ψηφιακές δεξιότητες, που θα τους εξοπλίσουν με προσόντα για να ξεπεράσουν υπάρχοντα κενά σε βασικές δεξιότητες.
Η εκπαίδευση (δωρεάν) θα είναι ασύγχρονη, και με την ολοκλήρωση παρέχεται πιστοποιητικό παρακολούθησης.
Εγγραφές μπορούν να γίνουν στον ιστότοπο του έργου https://eesidigi.com/.