ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΣΤΙΣ ΕΞΑΡΤΗΣΕΙΣ, ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ CBT4CBT ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ YALE

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε ειδικούς ψυχικής υγείας και φοιτητές (ψυχολόγους, κοινωνικούς λειτουργούς, ιατρούς, σύμβουλους ψυχικής υγείας, νοσηλευτές)  που επιθυμούν να αποκτήσουν εξειδικευμένες γνώσεις και δεξιότητες πάνω σε στοχευμένα θεραπευτικά εργαλεία που χρησιμοποιούνται για την αντιμετώπιση των εξαρτήσεων, να αναβαθμίσουν τα προσόντα τους και να επικαιροποιήσουν τις θεραπευτικές πρακτικές που εφαρμόζουν, να εργαστούν στην κλινική εργασία με εξαρτημένους.

ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ

Τα προαπαιτούμενα για την παρακολούθηση του Προγράμματος από  τους εκπαιδευόμενους περιλαμβάνουν:

• Πρόσβαση στο διαδίκτυο για την παρακολούθηση του Προγράμματος.
  • Προσωπική διεύθυνση e-mail για την επικοινωνία με τους διδάσκοντες.
  • Βασικές γνώσεις χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών για τη διαχείριση της πλατφόρμας του Προγράμματος.

Πληροφορίες: https://kedivim.upatras.gr/courses/diadiktyaki-symvoulevtiki-stis-exartiseis-to-montelo-cbt4cbt-tou-panepistimiou-yale/