Συνεχιζόμενη Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση στο ΑΠΚυ (ΜΠΣ)

Συνεχιζόμενη Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση

Tο Μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών «Συνεχιζόμενη Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση» που προσφέρει εξ αποστάσεως το Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου:

Απευθύνεται σε όλους όσοι ενδιαφέρονται να εισαχθούν και εξελιχθούν στο πεδίο της Εκπαίδευσης Ενηλίκων, Επαγγελματικής Εκπαίδευσης & Κατάρτισης, Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης

Έχει νέο εμπλουτισμένο περιεχόμενο

Είναι αξιολογημένο και πιστοποιημένο από τον Φορέα Διασφάλισης και Πιστοποίησης της Ποιότητας της Ανώτερης Εκπαίδευσης

Ολοκληρώνεται σε 1,5 χρόνο

Έχει εγκαθιδρύσει στρατηγικές συνεργασίες προς όφελος των φοιτητών και αποφοίτων του με  πανεπιστήμια του εξωτερικού, οργανισμούς & δίκτυα εκπαίδευσης ενηλίκων.

Εξεταστικά κέντρα σε Κύπρο και Ελλάδα (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο)

🌐 Μάθετε περισσότερα: https://bit.ly/3KH4Ixq

Πέντε συγκριτικά πλεονεκτήματα του Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου

• Σύγχρονο, καινοτόμο και εγνωσμένου κύρους δημόσιο Πανεπιστήμιο με εξειδίκευση στην εκπαίδευση εξ αποστάσεως.
  • Υψηλής ποιότητας αναγνωρισμένα προγράμματα σε όλα τα επίπεδα σπουδών, με άμεσο αντίκρισμα στην αγορά εργασίας.
  • Ευέλικτες σπουδές, προσαρμοσμένες στις ανάγκες/υποχρεώσεις των φοιτητών, που σπουδάζουν από τον προσωπικό τους χώρο, στον δικό τους χρόνο.
  • Υπερσύγχρονη Πλατφόρμα Τηλεκπαίδευσης και τελευταίας τεχνολογίας εργαλεία ψηφιακής εκπαίδευσης με χρυσά βραβεία στα Cyprus Education Leaders Awards 2019, 2020, 2021.
  • Προσιτό κόστος φοίτησης, μειώσεις διδάκτρων σε ειδικές ομάδες πληθυσμού (π.χ. πολύτεκνοι, μονογονείς, άνεργοι).

Η περίοδος ηλεκτρονικής υποβολής αιτήσεων για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023 ολοκληρώνεται στις 24 Μαΐου 2022 στο www.ouc.ac.cy