Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Φυσικής

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Φυσικής του Πανεπιστημίου Πατρών, για εισαγωγή Μεταπτυχιακών Φοιτητών στο ΠΜΣ με τίτλο ''Εφαρμογές της Φυσικής στην Ατμόσφαιρα και στην Ηλεκτρονική'', ακαδ. έτους 2023-2024

Αναφορικά με την προκήρυξη σας ενημερώνουμε ότι τα δικαιολογητικά που θα ανέβουν στην Διαδικτυακή Πύλη είναι αυτά που αναφέρονται στην πρόσκληση, ήτοι:

¨-Αίτηση με την οποία ο υποψήφιος εκδηλώνει το ενδιαφέρον του για συγκεκριμένες  ειδικεύσεις (σε έντυπο που βρίσκεται στην παραπάνω ηλεκτρονική διεύθυνση).

-Σύντομο βιογραφικό σημείωμα.

-Αντίγραφο βασικού τίτλου σπουδών ή Πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας αν  το πτυχίο δεν έχει ακόμα απονεμηθεί.

-Πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας.

-Επίσημο τίτλο γνώσης μιας ξένης γλώσσας (εφόσον υπάρχει).

-Δύο τουλάχιστον συστατικές επιστολές (Για υποψήφιους εκτός του Τμήματος Φυσικής).

-Αντίγραφα πιθανών ερευνητικών εργασιών.¨