ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΜΣ "ΧΗΜΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ: ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ, ΥΓΕΙΑΣ & ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ"

Για την έναρξη της δεύτερης ακαδημαϊκής σειράς, του διεπιστημονικού – διαθεματικού Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών «Χημική Βιομηχανία: Διαχείριση Ποιότητας, Περιβάλλοντος, Υγείας και Ασφάλειας» στο Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος, Τμήμα Χημείας, Σχολή Θετικών Επιστημών.  Η υλοποίηση του προγράμματος γίνεται με τη σύμπραξη του Ελληνικού Ινστιτούτου Υγιεινής και Ασφάλειας της Εργασίας(ΕΛΙΝΥΑΕ), με το οποίο το Τμήμα Χημείας - ΔιΠαΕ έχει συνάψει Μνημόνιο Συνεργασίας, σε θέματα έρευνας και εκπαίδευσης.

Το διεπιστημονικό – διαθεματικό Π.Μ.Σ. απονέμει Δίπλωμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΜΣ) στην «Διαχείριση Ποιότητας, Περιβάλλοντος και Υγείας και Ασφάλειας» - (MSc in Quality, Safety, Security, Health and Environmental Management).

Το Π.Μ.Σ. είναι πλήρους φοίτησης και διαρκεί τρία (3) εξάμηνα. Η υλοποίηση του Προγράμματος έχει σχεδιαστεί με τη χρήση πιστοποιημένων συστημάτων ασύγχρονης και σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης (e- learning), χωρίς την απαίτηση φυσικής παρουσίας όταν αυτό απαιτείται. Τα μαθήματα ξεκινούν τον Οκτώβριο του 2023.

Επισυνάπτονται :

Α) Σύντομο ενημερωτικό υλικό για το ΠΜΣ