Πανεπιστήμιο Κρήτης|ΕΔΙΒΕΑ: Δωρεάν webinar "Γνωριμία με το magic School", Κυριακή 31/3/2024, 19.00 - 20.15

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ Δ.Ε | Ε.ΔΙ.Β.Ε.Α

www.edivea.org

Αγαπητές/Αγαπητοί Συνάδελφοι,

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Δ.Ε. και ειδικότερα το «Εργαστήριο Προηγμένων Μαθησιακών Τεχνολογιών στη Δια Βίου και Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης» του Πανεπιστημίου Κρήτης, διοργανώνει δωρεάν webinar με τίτλο "Γνωριμία με το Magic School", την Κυριακή 31/3/2024 και ώρα 19.00 - 20.15

Αναλυτικές Πληροφορίες / Αιτήσεις:

Παράλληλα, θα θέλαμε να συμπληρώσετε το ακόλουθο ανώνυμο ερωτηματολόγιο, υποστηρίζοντάς μας στην προσπάθεια για τη διερεύνηση των απόψεων και πρακτικών σας, αναφορικά με τη χρήση εφαρμογών Τεχνητής Νοημοσύνης (ΤΝ) όπως το chatGPT.

Ερωτηματολόγιο για την Χρήση-Αξιοποίηση της εφαρμογής Τεχνητής Νοημοσύνης (ΤΝ) ChatGPT στην Εκπαίδευση: Απόψεις Εκπαιδευτικών

Χρόνος συμπλήρωσης ερωτήσεων: 10-15'.

Για την συμπλήρωση του ερωτηματολογίου κάντε κλικ εδώ

Η έρευνα πραγματοποιείται από το Εργαστήριο Ψυχολογίας, Παιδαγωγικών Ερευνών και Μέσων στην Εκπαίδευση, του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Αιγαίου σε συνεργασία με το Εργαστήριο Προηγμένων Μαθησιακών Τεχνολογιών στη Δια Βίου και Εξ Αποστασεως Εκπαίδευση του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την βοήθεια και συνεργασία σας.

Για ερωτήσεις μπορείτε να στέλνετε στο edivea4@edc.uoc.gr

Είδος εκδήλωσης