Μεταπτυχιακές Σπουδές στην Ενέργεια του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος

Το Πανεπιστημιακό Κέντρο Διεθνών Προγραμμάτων Σπουδών του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος στην Θέρμη, Θεσσαλονίκη προσφέρει τα ακόλουθα Αγγλόφωνα Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) στην Ενέργεια, τόσο δια ζώσης όσο και εξ αποστάσεως:

Το Πρόγραμμα έχει ως αντικείμενο την παροχή εκπαίδευσης μεταπτυχιακού επιπέδου και απευθύνεται σε αποφοίτους τριτοβάθμιας εκπαίδευσης καθώς και σε στελέχη επιχειρήσεων και οργανισμών που επιθυμούν να διευρύνουν την γνώση τους σε σειρά ενεργειακών ζητημάτων με έμφαση στην τεχνολογία και χρήση Ενέργειας καθώς και στην σχεδίαση, και κατασκευήσυστημάτων παραγωγής Ενέργειας.

Το Πρόγραμμα έχει ως αντικείμενο την παροχή εκπαίδευσης μεταπτυχιακού επιπέδου σε θέματα σχεδιασμού κτιρίων με χαμηλό ενεργειακό και περιβαλλοντικό αποτύπωμα σύμφωνα με τους στόχους της Ευρωπαϊκής Ένωσης και απευθύνεται σε αποφοίτους τριτοβάθμιας εκπαίδευσης καθώς και σε στελέχη επιχειρήσεων και οργανισμών που επιθυμούν να αποκτήσουν εξειδικευμένες γνώσεις στο εν λόγω πεδίο.

Γενικές πληροφορίες ΠΜΣ

• Έναρξη μαθημάτων: Τέλος Οκτωβρίου 2023
  • Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 15 Οκτωβρίου 2023
  • Χρονοδιάγραμμα και διάρθρωση: 18 μήνες (πλήρους φοίτησης) / 30 μήνες (μερικής φοίτησης)
  • Γλώσσα διεξαγωγής: Αγγλικά
  • Δίδακτρα: 2.600€

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε τις ιστοσελίδες των ΠΜΣ (MSc in Energy Systems + MSc in Energy Building Design) ή να επικοινωνήσετε στο 2310807521 ή στο admissions@ihu.edu.gr.