Joint meeting of the Hellenic Society of Physiology, the Academy of Athens, the American Physiological Society & Physiological Reviews

Joint meeting of the Hellenic Society of Physiology,
the Academy of Athens,
the American Physiological Society &
Physiological Reviews

5-6 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2023

Ακαδημία Αθηνών

Είναι εξαιρετική χαρά και τιμή για την Ελληνική Εταιρεία Φυσιολογίας να σας καλέσουμε να συμμετάσχετε στο συνέδριο με τίτλο «Mechanisms of Physiological Homeostasis in Health and Disease» το οποίο συνδιοργανώνεται από την Ελληνική Εταιρεία Φυσιολογίας, την Αμερικάνικη Εταιρεία Φυσιολογίας, την Ακαδημία Αθηνών και το περιοδικό Physiological Reviews.

Το συνέδριο θα διεξαχθεί στις 5-6 Οκτωβρίου 2023 στην Ακαδημία Αθηνών και θα μιλήσουν διακεκριμένοι επιστήμονες από την Ελλάδα και το εξωτερικό σε θέματα αιχμής που αφορούν τη σύγχρονη Βασική και Εφαρμοσμένη Φυσιολογία.

Το συνέδριο απευθύνεται σε όλους τους επιστήμονες βιοϊατρικών επιστημών όλων των βαθμίδων καθώς και σε μεταπτυχιακούς φοιτητές, υποψήφιους Διδάκτορες, αλλά και προπτυχιακούς φοιτητές.

Με ενθουσιασμό λοιπόν σας προσκαλούμε και αναμένουμε να σας δούμε στο συνέδριο που διοργανώνουμε.

Είδος εκδήλωσης