πανεπιστημιακός καθηγητής νοσηλευτικής/πανεπιστημιακή καθηγήτρια νοσηλευτικής

Οι πανεπιστημιακοί καθηγητές νοσηλευτικής είναι καθηγητές, εκπαιδευτικοί, ή λέκτορες και συχνά γιατροί, οι οποίοι διδάσκουν σπουδαστές με απολυτήριο ανώτερης δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, στον εξειδικευμένο τομέα σπουδών τους, τη νοσηλευτική, η οποία έχει κυρίως ακαδημαϊκό χαρακτήρα. Συνεργάζονται με τους βοηθούς ερευνητές και τους βοηθούς καθηγητή για την προετοιμασία των διαλέξεων και των εξετάσεων, για τη βαθμολόγηση των εργασιών και των εξετάσεων, προΐστανται σε εργαστηριακές πρακτικές, και παρέχουν αξιολόγηση και ανατροφοδότηση στους φοιτητές. Επίσης, διεξάγουν ακαδημαϊκή έρευνα στον αντίστοιχο τομέα της νοσηλευτικής, δημοσιεύουν τα πορίσματά τους και συνεργάζονται με άλλους συναδέλφους από το πανεπιστήμιο.

International Online/Remote Teaching Program

The Overseas Teaching Program (OTP) from Wellgain LLC USA, For the last 10 years,have been recruiting international teachers for government funded educational institutes in China. Over decades, we assisted more than 1000 international teachers to teach in China and to gain cultural experience. We are delighted to know all our teachers find their life in international teaching amazing and unforgettable.