πανεπιστημιακός καθηγητής μηχανικής/πανεπιστημιακή καθηγήτρια μηχανικής

Οι πανεπιστημιακοί καθηγητές μηχανικής είναι καθηγητές, εκπαιδευτικοί ή λέκτορες που διδάσκουν σε σπουδαστές με απολυτήριο ανώτερης δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης το δικό τους εξειδικευμένο πεδίο σπουδών, τη μηχανική, το οποίο έχει κυρίως ακαδημαϊκό χαρακτήρα. Συνεργάζονται με τους βοηθούς ερευνητές και τους βοηθούς καθηγητών πανεπιστημίου για την προετοιμασία των διαλέξεων και των εξετάσεων, καθοδηγούν τις εργαστηριακές πρακτικές, βοηθούν στη βαθμολόγηση των εργασιών και των εξετάσεων και παρέχουν αξιολόγηση και ανατροφοδότηση στους σπουδαστές. Επίσης, διεξάγουν ακαδημαϊκή έρευνα στον τομέα της μηχανικής, δημοσιεύουν τα πορίσματά τους και συνεργάζονται με άλλους συναδέλφους από το πανεπιστήμιο.

Προκήρυξη Πλήρωσης 2 θέσεων μελών ΔΕΠ της ΣΝΔ

συνημμένα προκήρυξη (και ανακοίνωση αυτής) πλήρωσης δύο θέσεων μελών ΔΕΠ της Σχολής Ναυτικών  Δοκίμων