καθηγητής τριτοβάθμιας εκπαίδευσης/καθηγήτρια τριτοβάθμιας εκπαίδευσης

Οι καθηγητές τριτοβάθμιας εκπαίδευσης παρέχουν εκπαίδευση σε σπουδαστές με απολυτήριο ανώτερης δευτεροβάθμιας εκπαιδεύσεως, στον δικό τους εξειδικευμένο τομέα σπουδών, ο οποίος έχει κυρίως ακαδημαϊκό χαρακτήρα. Μπορεί να έχουν τίτλο εργασίας όπως ανώτερος λέκτορας ή καθηγητής. Συνεργάζονται με τους βοηθούς τους για τη διδασκαλία και την έρευνα για την προετοιμασία των διαλέξεων και των εξετάσεων, βοηθούν στη βαθμολόγηση εργασιών και εξετάσεων, καθοδηγούν τις εργαστηριακές πρακτικές και παρέχουν αξιολόγηση και ανατροφοδότηση στους σπουδαστές. Επίσης, διεξάγουν ακαδημαϊκή έρευνα στον αντίστοιχο τομέα, δημοσιεύουν τα πορίσματά τους και συνεργάζονται με τους ακαδημαϊκούς τους συναδέλφους.

Θέση εργασίας στο University of Freiburg (Πανεπιστήμιο του Φράιμπουργκ)

There is an open position for a juniorprofessorship for liquid biopsy at the University of Freiburg,

It is planned that this position will closely cooperate with ELBS members at Hahn-Schickard. The application deadline is December 17th.

Please follow the link above for all further information

(https://uni-freiburg.de/university/jobs/00003373/)

Προκήρυξη θέσης μέλους Διδακτικού Ερευνητικού Προσωπικού (Δ.Ε.Π.) στη βαθμίδα του Καθηγητή στη Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Προκήρυξη θέσης μέλους ΔΕΠ στο Τμήμα Ναυτικών Επιστημών της Σχολής Ναυτικών Δοκίμων, στη βαθμίδα του Καθηγητή και στο γνωστικό αντικείμενο: «Οπτικές Επικοινωνίες με έμφαση στις ασύρματες οπτικές επίγειες και υποβρύχιες ζεύξεις και μη γραμμικά φαινόμενα διάδοσης»

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΠΛΗΡΩΣΗΣ ΜΙΑΣ (1) ΘΕΣΗΣ ΔΕΠ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΩΝ

Συνημμένη προκήρυξη πλήρωσης θέσης μέλους ΔΕΠ στη Σχολή Ναυτικών Δοκίμων.

ΛΗΞΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ : 4-4-2022