Career Day | Edge Intelligence Conference | 27.10.2022 @ 09:00 - 15:00

Το Πανεπιστήμιο Πατρών και η Ένωση Ελληνικών Εταιρειών Αναδυόμενων Τεχνολογιών (HETiA), συνδιοργανώνουν το πρώτο στην Ελλάδα Επιστημονικό Συνέδριο που γεφυρώνει την ακαδημία με την ελληνική βιομηχανία στον κλάδο των ψηφιακών – αναδυόμενων τεχνολογιών. Το EDGE INTELLIGENCE Conference (https://conference.hetia.org/) θα διεξαχθεί στις 26 και 27 Οκτωβρίου 2022 στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών και προσδοκά να αποτελέσει την απαρχή μιας σταθερής ετήσιας διοργάνωσης, θεμελιώνοντας τη συνεργασία του επιχειρηματικού χώρου με όλα τα αναγνωρισμένα Πανεπιστημιακά Ιδρύματα της χώρας. Στο πλαίσιο του Συνεδρίου, στις 27 Οκτωβρίου θα διεξαχθεί Ημέρα Καριέρας με την συμμετοχή κορυφαίων εταιρειών Τεχνολογίας οι οποίες θα παρουσιάσουν τις δυνατότητες απασχόλησης και θα αλληλεπιδράσουν με τους ενδιαφερόμενους φοιτητές, απαντώντας σε ερωτήματα που αφορούν θέματα εργασίας. Η συμμετοχή των φοιτητών στην Ημέρα Καριέρας προσφέρεται δωρεάν.

Είδος εκδήλωσης