Σεμινάριο: Sea-river interactions within a microtidal environment: dynamics understanding for proper work design

Ανακοίνωση Σεμιναρίου με τίτλο:

Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει σεμινάριο που απευθύνεται σε προπτυχιακούς/ές και μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες του Τμήματος, αλλά και ενδιαφερόμενους/ες άλλων Τμημάτων.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 23 Μαΐου 2023 και ώρα 13:00 στο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών στο αμφιθέατρο «Μαστρογιάννης».

Ομιλητής είναι ο κ. Maurizio Brocchini, Καθηγητής Υδραυλικής και Μηχανικής των Ρευστών, του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών και Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου Università Politecnica delle Marche της Ιταλίας.

Ο κ Brocchini είναι επίσης μέλος του Blue Italian Growh Cluster Scientific Committee.

Δεν απαιτείται προεγγραφή για την συμμετοχή στην εκδήλωση. O Πρόεδρος του Τμήματος και η Οργανωτική Επιτροπή σας προσκαλούν με χαρά να παρακολουθήσετε το Σεμινάριο.

Η Οργανωτική Επιτροπή,

Σταυρούλα Κοντοέ, Χριστόφορος Παππάς, Στέλλα Τσόκα, Ζωή Χριστοφόρου