Σεμινάρια Ενίσχυσης Ψηφιακών Δεξιοτήτων - Πανεπιστήμιο Αιγαίου

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ

Επιμορφωτικά Προγράμματα Τεχνολογίας & Ανάπτυξης (Ε.Π.Τ.Α.)

Σεμινάρια Ενίσχυσης Ψηφιακών Δεξιοτήτων

Αποκτήστε τις δεξιότητες του μέλλοντος. Επιταχύνετε την ανάπτυξη της καριέρας σας ή της επιχείρησής/οργανισμού σας και διευρύνετε τους ορίζοντές σας με ένα ολοκληρωμένο μάθημα ψηφιακών δεξιοτήτων στο διαδίκτυο.

Πιστεύετε ότι γνωρίζετε όλα όσα πρέπει να ξέρετε για την ενίσχυση της παραγωγικότητάς σας; Μάλλον θα πρέπει να αναθεωρήσετε, γιατί υπάρχουν πολύ περισσότερα τεχνάσματα που μπορείτε να μάθετε, και να ενισχύσετε την καθημερινή σας παραγωγικότητα.

Δεν έχεις χρόνο για άρθρα, διαλέξεις και μαθήματα;

Εκπαιδεύσου στα ελληνικά από επαγγελματίες του χώρου, με σημαντική διδακτική εμπειρία, καθώς και πολύχρονη επαγγελματική πείρα από την άνεση του δικού σου σπιτιού.

Ξεκινώντας από μηδέν επίπεδο γνώσης, θα είσαι σε θέση να χρησιμοποιήσεις τα εργαλεία της Google, της Microsoft, του Υπολογιστικού Νέφους (Cloud Computing), να μοιραστείς αρχεία επεξεργασίας κειμένου και φύλλα εργασίες, με φίλους και συνεργάτες, καθώς και να παρουσιάσεις τη δουλειά σου σε οποιοδήποτε κοινό και ίσως μέσα από τη δική σου ιστοσελίδα.

Δες τα σεμινάρια που ξεκινούν από 13 Φεβρουαρίου 2023

Ενίσχυση Ψηφιακών Δεξιοτήτων με Εργαλεία της Microsoft

Ενίσχυση Ψηφιακών Δεξιοτήτων με Εργαλεία της Google

Ψηφιακό Γραφείο – Ενίσχυση Ψηφιακών Δεξιοτήτων

Προσωπική και Επαγγελματική Χρήση Κοινωνικών Δικτύων (Social Media)

Δημιουργία Προσωπικής και Επαγγελματική Ιστοσελίδας

Εκπαιδευτική Διαδικασία

Όλα τα σεμινάρια διαθέτουν θεωρητική και πρακτική εκπαίδευση μέσω hands on project. Η εκπαίδευση γίνεται στο δικό σου χώρο και χρόνο.

Οι διαλέξεις πραγματοποιούνται με τη μορφή βίντεο και υπάρχει έξτρα επικοινωνία και βοήθεια με τους διδάσκοντες. Παρουσιάσεις, quiz και ασκήσεις, σας βοηθούν να τεστάρετε τις γνώσεις σας.

Τι θα κερδίσεις με τη συμμετοχή σου

•  Εκπαιδευτικό περιεχόμενο από επαγγελματίες του χώρου.
  • Ανάπτυξη hands on project.
  • Επίλυση προβλημάτων από ειδικούς.
  • Πιστοποιητικό εκπαίδευσης από το Πανεπιστήμιο Αιγαίου.

Επικοινωνία
Για περισσότερες πληροφορίες ενημερώσου από την ιστοσελίδα: https://epta.aegean.gr/ ή επικοινώνησε απευθείας μαζί μας στο 22730 82255 καθημερινά τις ώρες 9:00-15:00, καθώς και στο email: epta@aegean.gr.

Είδος εκδήλωσης