Ημερίδα Ευρωπαϊκού έργου Erasmus+ INtheLOOP4VET "Επαγγελματική εκπαίδευση και κατάρτιση στην Ελλάδα"

Η PROMEA εκπροσωπεί την Ελλάδα, ως στρατηγικός εταίρος στην κοινοπραξία του INtheLOOP4VET, το οποίο στοχεύει στη δημιουργία ενός συστήματος παρακολούθησης της εξέλιξης των αποφοίτων Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΕΕΚ). Μέσα από αυτήν τη διαδικασία, οι φορείς εκπαίδευσης ενηλίκων και δια βίου μάθησης θα αποκτήσουν τη δυνατότητα να αξιολογούν καλύτερα την αποτελεσματικότητα των εκπαιδευτικών τους υπηρεσιών.

Στα πλαίσια του έργου, διοργανώνουμε μια ημερίδα με θέμα την "Επαγγελματική εκπαίδευση και κατάρτιση στην Ελλάδα" τη Δευτέρα, 4.04.2022 στη 13:00

Ο σκοπός της ημερίδας είναι να παρουσιαστούν οι στόχοι, οι δραστηριότητες, και τα αποτελέσματα του έργου INTheLOOP4VET, συγκεκριμένα το ψηφιακό εργαλείο αξιολόγησης για τους φορείς ΕΕΚ, ώστε να αξιολογούν την ποιότητα των εκπαιδευτικών υπηρεσιών/παροχών τους μέσω μιας διαδικασίας αυτοαξιολόγησης, αλλά και μέσω της ανατροφοδότησης από τους αποφοίτους.

Η συμμετοχή είναι ανοιχτή για όλους και οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαιώσεις παρακολούθησης. Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε ανοικτή συζήτηση και να δικτυωθούν με:

·  Φορείς και Οργανισμούς επικύρωσης προσόντων

·  Φορείς Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΕΕΚ)

·  Φροντιστές παιδιών προσχολικής ηλικίας

·  Σπουδαστές

·  Κοινωνικούς Εταίρους

Για να εγγραφείτε στην ημερίδα: https://us06web.zoom.us/webinar/register/3016474216543/WN_fnRFiOE3QUOnwfctBiFkhA

Συνημμένη, θα βρείτε την πρόσκληση της ημερίδας

Είδος εκδήλωσης