8ο Διεθνές Συνέδριο της Ελληνικής Μεταλλουργικής Εταιρείας |14-16 Δεκεμβρίου 2022| Συνεδριακό & Πολιτιστικό Κέντρο Πανεπιστημίου Πατρών

Το  8ο Διεθνές Συνέδριο της Ελληνικής Μεταλλουργικής Εταιρείας θα πραγματοποιηθεί στο Συνεδριακό & Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών από τις 14 έως τις 16 Δεκεμβρίου 2022.

Το συνέδριο συνδιοργανώνεται από την Ελληνική Μεταλλουργική Εταιρεία (HMS) και το Εργαστήριο Τεχνολογίας και Αντοχής Υλικών του Πανεπιστημίου Πατρών (LTSM). Επιστήμονες από τον Ακαδημαϊκό χώρο στις περιοχές της Μηχανικής, της Επιστήμης και της Τεχνολογίας των Υλικών αλλά και Μηχανικοί από τους χώρους της βιομηχανίας, της επεξεργασίας και της μεταποίησης υλικών θα παρουσιάσουν καινοτόμες εργασίες και θα συζητήσουν τις διεθνείς εξελίξεις της Επιστήμης και της Τεχνολογίας των μεταλλικών και των συνθέτων υλικών.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη συμμετοχή σας στο Συνέδριο, μπορείτε να επισκεφτείτε τον ιστότοπο του Συνεδρίου.

Είδος εκδήλωσης