Θέσεις εργασίας από τον Όμιλο COSEM

Η COSEM είναι ένας όμιλος ιατρικών κέντρων που δημιουργήθηκε το 1945 και περιλαμβάνει μέχρι σήμερα 12 ιατρικά και οδοντιατρικά κέντρα με ιατρική απεικόνιση και εργαστήρια ιατρικών αναλύσεων που βρίσκονται στο 5ο, 8ο, 9ο και 19ο διαμέρισμα του Παρισιού.Πρόσφατα η COSEM άνοιξε 4 νέα κέντρα: Εβρύ (Εσσόν), Μασσαλία, Καέν, Ορλεάνη.
Προσεχώς, Αμιένς, Νάντ,Σεντ Ετιέν, Λυόν, Μπορντώ,Μονπελιέ, Μετζ, Τρουά, Γρενόμπλ, Τουλούζη,

Τουρ, Κλερμοντ Φερράντ, Λιμόζ και Σαν Κεντάν.
Στο πλαίσιο μίας συνεργασίας Νοσοκομείου-Πόλης η COSEM έχει ανοίξει ένα κέντρο υγείας στο νοσοκομείο Λαριμπουαζιέ και έχει αναπτύξει συνεργασία με το νοσοκομείο Νεκέ που έχουν ως κύρια ασχολία να ελαφρύνουν την υπηρεσία των επειγόντων μετά απο ειδική ρύθμιση και να υποδεχτούν ασθενείς με ή χωρίς ραντεβού για την γενική ιατρική, τις λήψεις δειγμάτων και τον εμβολιασμό.
Οι 700 επαγγελατίες μας διασφαλίζουν το σύνολο των ιατρικών και οδοντιατρικών πράξεων σε περίπου 4 εκατομμύρια ασθενείς το χρόνο. Η παράδοση και η ιατρική υπόληψη του  COSEM,στηρίζονται στις επαγγελματικές και ανθρωπιστικές αξίες των επαγγελματιών μας.

Πρωταρχικός στόχος για την COSEM είναι η προώθηση της πρόσβασης στην φροντίδα, για όλους.

Η COSEM ψάχνει για το σύνολο των κέντρων (Παρίσι, Περίχωρα Παρισιού και Περιφέρεια):

-Γενικούς και ειδικούς γιατρούς:

Αλλεργιολόγους, Αγγειολόγους/Φλεβολόγους, Καρδιολόγους, Δερματολόγους, Ενδοκρινολόγους, Γαστρεντερολόγους, Γυναικολόγους, Γενικούς ιατρούς, Αισθητική ιατρική, Νευρολόγους, Οφθαλμολόγους, Ωτορινολαρυγγολόγους, Παιδιάτρους, Πνευμονολόγους, Ψυχιάτρους, Ακτινολόγους, Ρευματολόγους, Ουρολόγους και Επείγουσα ιατρική.

Οι ανάγκες μας είναι μεγάλες σε ιατρικό προσωπικό ενώ προσφέρουμε:

-Αμοιβή με μισθό επί των ποσοστών

-Συμβόλαιο απεριόριστου χρόνου (πλήρους ή μερικής απασχόλησης) που ακολουθεί τη διαθεσιμότητα και τον προγραμματισμό τoυ επαγγελματία. Από τη Δευτέρα έως το Σάββατο από τις 8.00 έως τις 19.00 με μια ώρα διάλειμμα για φαγητό.

-Η πρόσβαση στα κέντρα είναι 6 μέρες στις 7 από τις 8.00 εώς τις 19.00, χωρίς ραντεβού για τους γενικούς ιατρούς και τα εργαστήρια.

-Πλεονεκτήματα: επαγγελματική ασφάλιση, σύνταξη, επιπρόσθετη ασφάλιση, κουπόνια για φαγητό 7€/μέρα σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία, Επιτροπή της επιχείρησης (κουπόνια για δώρα, Ταξίδια..)

-Συχνές εκπαιδεύσεις και διεπιστημονικό προσωπικό

-Προσφέρονται μαθήματα γαλλικής γλώσσας

-Δωρεάν κατάλειμμα για τους πρώτους τρεις μήνες

Αποστολή βιογραφικών: dkarakatsani@cosem.fr

Απαραίτητη προϋπόθεση να έχουν πτυχίο ιατρικής και να είναι τελειόφοιτοι στην ειδικότητα από χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης, η γνώση της γαλλικής γλώσσας και να μπορούν να εγγραφούν στο γαλλικό ιατρικό σύλλογο.

Εργοδοτικός φορέας
Ανοιχτή θέση εργασίας