Συνέδριο με τίτλο «Mechanisms of Physiological Homeostasis in Health and Disease» συνδιοργανώνεται από την Ελληνική Εταιρεία Φυσιολογίας, την Αμερικάνικη Εταιρεία Φυσιολογίας, την Ακαδημία Αθηνών και το περιοδικό Physiological Reviews

Η Ελληνική Εταιρεία Φυσιολογίας σας καλεί να συμμετάσχετε στο συνέδριο με τίτλο «Mechanisms of Physiological Homeostasis in Health and Disease» το οποίο συνδιοργανώνεται από την Ελληνική Εταιρεία Φυσιολογίας, την Αμερικάνικη Εταιρεία Φυσιολογίας, την Ακαδημία Αθηνών και το περιοδικό Physiological Reviews.

Το συνέδριο θα διεξαχθεί στις 5-6 Οκτωβρίου 2023 στην Ακαδημία Αθηνών και θα μιλήσουν διακεκριμένοι επιστήμονες από την Ελλάδα και το εξωτερικό σε θέματα αιχμής που αφορούν τη σύγχρονη Βασική και Εφαρμοσμένη Φυσιολογία.

Το συνέδριο απευθύνεται σε όλους τους επιστήμονες βιοϊατρικών επιστημών όλων των βαθμίδων καθώς και σε μεταπτυχιακούς φοιτητές, υποψήφιους Διδάκτορες, αλλά και προπτυχιακούς φοιτητές.

Η Οργανωτική Επιτροπή του Συνεδρίου καλεί όσους ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στο επιστημονικό πρόγραμμα του συνεδρίου να υποβάλλουν την περίληψη της εργασίας τους στην αγγλική γλώσσα. Από τις περιλήψεις που θα υποβληθούν θα επιλεγεί ένας σημαντικός αριθμός εργασιών προκειμένου να παρουσιαστεί μέσω προφορικής ανακοίνωσης.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ: https://hps.org.gr/joint-meeting-hps-aps-2023/

Με εκτίμηση,
Η Οργανωτική Επιτροπή του Συνεδρίου