Σεμινάριο δημιουργίας προσβάσιμου περιεχομένου για Ιστοτόπους του Πανεπιστημίου και για Κοινωνικά Δίκτυα

Η Κοινωνική Μέριμνα του Πανεπιστημίου Πατρών, σε συνεργασία με τη Βιβλιοθήκη και Κέντρο Πληροφόρησης, διοργανώνει δωρεάν επιμορφωτικά σεμινάρια που απευθύνονται σε μέλη του Διοικητικού Προσωπικού του Πανεπιστημίου που είτε είναι διαχειριστές κάποιου ιστοτόπου είτε έχουν την αρμοδιότητα να αναρτούν περιεχόμενο σε ιστότοπο ή σε μέσο Κοινωνικής Δικτύωσης. Κύριος στόχος των σεμιναρίων είναι η απόκτηση βασικών γνώσεων και δεξιοτήτων σε θέματα δημιουργίας προσβάσιμου περιεχομένου.  Τα σεμινάρια είναι διάρκειας μίας ώρας και θα πραγματοποιηθούν διαδικτυακά (μέσω της πλατφόρμας τηλεδιάσκεψης Zoom).
Οι ημερομηνίες και ώρες που έχουν οριστεί για το επόμενο χρονικό διάστημα και μπορεί να επιλέξει ο/ η κάθε ενδιαφερόμενος/ η είναι:
-Πέμπτη, 23 Φεβρουαρίου στις 10 π.μ.
-Τρίτη, 21 Μαρτίου στις 10 π.μ.
Περισσότερες πληροφορίες και την φόρμα εγγραφής μπορείτε να βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο: https://socialwelfare.upatras.gr/seminario-dimioyrgias-prosvasimoy-p/

Είδος εκδήλωσης