ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ-Προσκλήση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών, για εισαγωγή Μεταπτυχιακών Φοιτητών στο ΠΜΣ με τίτλο ¨Εφαρμοσμένη Οικονομική και Ανάλυση Δεδομένων ¨, ακαδ. έτους 2024-2025 και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Επιπλέον, σας ενημερώνουμε ότι τα δικαιολογητικά που θα ανέβουν στη διαδικτυακή πύλη είναι αυτά που αναφέρονται στη συνημμένη Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος, ήτοι:

1. Αίτηση υποψηφιότητας (υποχρεωτικό)
  2. Αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα (υποχρεωτικό)
  3. Αντίγραφα πτυχίων/διπλωμάτων (εάν υπάρχουν κατά την αίτηση)
  4. Πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας (υποχρεωτικό ακόμα και εάν δεν έχουν ολοκληρωθεί οι σπουδές του υποψηφίου)
  5. Δύο τουλάχιστον συστατικές επιστολές (υποχρεωτικό)
  6. Αποδεικτικά γνώσης της αγγλικής γλώσσας (επιπέδου Lower και άνω).
  7. Επιστημονικές διακρίσεις και ανακοινώσεις (εάν υπάρχουν)
  8. Αποδεικτικά επαγγελματικής/ερευνητικής εργασίας (εάν υπάρχουν)

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών, για εισαγωγή Μεταπτυχιακών Φοιτητών στο ΠΜΣ με τίτλο ''Εφαρμοσμένη Οικονομική και Ανάλυση Δεδομένων'', ακαδ. έτους 2023-2024