Λέσχη Ρομποτικής (Robotics Club) Πανεπιστημίου Πατρών

Η Λέσχη Ρομποτικής (Robotics Club) του Πανεπιστημίου Πατρών, αναζητά νέα μέλη! Η Λέσχη Ρομποτικής είναι μία εθελοντική διεπιστημονική φοιτητική ομάδα με σειρά διακρίσεων σε διεθνείς διαγωνισμούς και στόχο την έμπρακτη ενασχόληση των μελών της με την επιστήμη της Ρομποτικής και τους κλάδους που την περιβάλλουν. Ακολουθεί μικρή ανάλυση των διαθέσιμων θέσεων.

Bosch Future Mobility Challenge: Ο διαγωνισμός Bosch Future Mobility Challenge διοργανώνεται από το 2017 από το Bosch Engineering Center Cluj, Romania. Σκοπός του διαγωνισμού είναι η πλοήγηση ενός οχήματος κλίμακας 1/10 σε ένα περιβάλλον μικρογραφίας πόλης. Ο διαγωνισμός απαιτεί τη συνεργασία πολλαπλών κλάδων της Μηχανικής και των Φυσικών Επιστημών (Perception, Control, Algorithms, Mathematics, Vehicle Kinematics and Dynamics, Materials κλπ).

General Positions: Οι επιστημονικές ασχολίες της Λέσχης Ρομποτικής είναι πολλές, όπως και οι απαιτήσεις της σε ανθρώπινο δυναμικό. Κατά καιρούς προκύπτουν διάφορες ανάγκες, σε υπάρχοντα ή νέα projects σύμφωνα με τα ενδιαφέροντα των εκάστοτε μελών. Αν θέλετε να ασχοληθείτε με κάποιο γενικότερο τεχνικό (PCB Design, Mechanical Design, Control, Programming, Mathematics) ή και μη τεχνικό (Public Relations, Social Media) τομέα, τότε αυτή η θέση είναι για εσάς!

Οι ενδιαφερόμενοι/-ες φοιτητές/-τριες του Πανεπιστημίου Πατρών μπορούν να αναζητήσουν τις διαθέσιμες θέσεις μας στον παρακάτω σύνδεσμο:

Η ποικιλομορφία και η διεπιστημονικότητα είναι βασικές Αρχές της Λέσχης Ρομποτικής και γι αυτό αιτήσεις από πολλαπλά υπόβαθρα είναι ευπρόσδεκτες.