Διδακτορικά

Προσκλήση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων του Πανεπιστημίου Πατρών για μία (1) θέση άμισθου Υποψηφίου Διδάκτορα, ακαδ. έτους 2024-2025 και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Επίσης, σας ενημερώνουμε ότι τα απαραίτητα δικαιολογητικά που θα ανέβουν στην Διαδικτυακή Πύλη είναι αυτά που αναφέρονται στην Πρόσκληση και συμφωνούν με το επικαιροποιημένο ΦΕΚ του Προγράμματος, ήτοι::

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Πατρών, για εισαγωγή Υποψηφίων Διδακτόρων, ακαδ. έτους 2023-2024 και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Αναφορικά με την προκήρυξη, σας ενημερώνουμε ότι τα δικαιολογητικά είναι σύμφωνα με τον εγκεκριμένο από την Σύγκλητο πρότυπο Κανονισμό Διδακτορικών Σπουδών καθώς δεν έχει επικαιροποιήσει ακόμα το Τμήμα τον αντίστοιχο Κανονισμό του.

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Φαρμακευτικής

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Πατρών, για εισαγωγή Υποψηφίων Διδακτόρων ακαδ. έτους 2024-2025 και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Επίσης, σας ενημερώνουμε ότι τα δικαιολογητικά που θα ανέβουν στην Διαδικτυακή Πύλη είναι αυτά που αναφέρονται στην πρόσκληση, ήτοι:

1.      ΑΙΤΗΣΗ *

2.      ΠΤΥΧΙΟ / ΔΙΠΛΩΜΑ

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Νοσηλευτικής

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Νοσηλευτικής του Πανεπιστημίου Πατρών, Υποψηφίων Διδακτόρων ακαδ. έτους 2023-2024 και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Two fully funded postdoctoral research positions on "Machine Learning and Computer Vision" and the “International Artificial Intelligence Doctoral Academy (AIDA)” in AIIA Lab, Aristotle University of Thessaloniki, Greece.

The Artificial Intelligence and Information Analysis Laboratory (AIIA Lab, AIIA.CVML R&D group) of the School of Informatics, Aristotle University of Thessaloniki, Greece (AUTH) has two open postdoctoral research positions. The interested applicant must have strong theoretical and/or applied background and very good publication record in machine learning and computer vision, with an emphasis on deep learning.

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων του Πανεπιστημίου Πατρών για μία (1) θέση άμισθου Υποψηφίου Διδάκτορα ακαδ. έτους 2023-2024 και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Γεωπονίας

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Πατρών για την εισαγωγή Υποψηφίων Διδακτόρων ακαδ. έτους 2023-2024 (εαρινό εξάμηνο) και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Σύμφωνα με την προκήρυξη σας ενημερώνουμε ότι τα δικαιολογητικά που θα ανέβουν στη διαδικτυακή πύλη είναι αυτά που αναφέρονται στην πρόσκληση, ήτοι:

PhD Position - Cold Plasmas of Electrical Discharges - Biomedicine

Ανακοινώνεται μία θέση Υ.Δ. προς εκπόνηση Διδακτορικής Διατριβής (με δυνατότητα συνεπίβλεψης με το Πανεπιστήμιο της Σορβόννης) στο πλαίσιο χρηματοδοτούμενου ευρωπαϊκού ερευνητικού προγράμματος (HORIZON – PathFinderOpen) στο γνωστικό αντικείμενο του Ψυχρού Πλάσματος Ηλεκτρικών Εκκενώσεων για Βιοϊατρικές Εφαρμογές.