Η 8η Patras IQ 2023 είναι εδώ!

Η 8η Έκθεση Καινοτομίας & Μεταφοράς Τεχνολογίας PATRAS IQ 2023, επιστρέφει με την 3ήμερη Έκθεση και Συνέδριο, δια ζώσης, στις 25, 26 και 27 Νοεμβρίου 2023, Σάββατο, Κυριακή & Δευτέρα, στο Συνεδριακό & Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών.

Διεκδικώντας το ρόλο του κορυφαίου σημείου συνάντησης ερευνητικού και παραγωγικού τομέα σας προσκαλεί να συμμετέχετε, ως εκθέτης ή επισκέπτης.

Ως μακροχρόνια αναπτυξιακή πρωτοβουλία προωθεί ένα σύνολο δράσεων δικτύωσης και μεταφοράς τεχνογνωσίας στοχεύοντας στην:

• Επικοινωνία και δικτύωση μεταξύ ερευνητών, επιχειρηματιών και επενδυτών.

• Παρουσίαση και διάδοση νέων τεχνολογιών και καινοτόμων προϊόντων και υπηρεσιών.

• Ανάπτυξη συνεργασιών και επιχειρηματικών ευκαιριών και η προώθηση της έρευνας και της καινοτομίας στην Ελλάδα και Διεθνώς

Αυτά και άλλα πολλά είναι ένα μικρό δείγμα από όσα προσφέρει η 8η Έκθεση Patras IQ 2023.

Ποιοι συμμετέχουν στην Έκθεση Patras IQ 2023:

Στην Patras IQ μπορούν να συμμετέχουν ως εκθέτες: Ερευνητές με ώριμα, προς αξιοποίηση, ερευνητικά αποτελέσματα, Spin-offs, Start-ups, μικρές και μεγάλες Επιχειρήσεις που επενδύουν σε καινοτόμα προϊόντα και υπηρεσίες, Εκπαιδευτικοί, Ερευνητικοί, Δημόσιοι και Ιδιωτικοί φορείς.

Σε ποιους Απευθύνεται η Έκθεση:

Σε όλους!!!

Ως επισκέπτες της έκθεσης:

• Θα έχετε την ευκαιρία να ενημερωθείτε για τις τελευταίες εξελίξεις στον τομέα της καινοτομίας και της μεταφοράς τεχνολογίας

• Θα συναντήσετε εκπροσώπους από εταιρείες και οργανισμούς από την Ελλάδα και το εξωτερικό

• Θα εμπνευστείτε από τις επιτυχίες άλλων

• Θα δικτυωθείτε με σημαντικούς παράγοντες της αγοράς

• Θα παρακολουθήσετε εκδηλώσεις, παρουσιάσεις και σεμινάρια για να εμπλουτίσετε τις γνώσεις σας

• Θα απολαύσετε μια δυναμική και διασκεδαστική εμπειρία, πλαισιωμένη από διάφορες εκδηλώσεις και δραστηριότητες

Γίνε Εθελοντής, Συνέβαλε στην επιτυχία της!

Ως εθελοντής θα αποκτήσεις την εμπειρία διοργάνωσης μιας μεγάλης έκθεσης. Θα έρθεις σε επαφή με την πανεπιστημιακή και την επιχειρηματική κοινότητα. Θα κάνεις φίλους και θα γίνεις μέλος της μεγάλης μας οικογένειας. Θα αναπτύξεις τις δεξιότητές σου και θα ανακαλύψεις νέα ενδιαφέροντα. Θα ανακαλύψεις νέες καινοτόμες ιδέες και πώς αυτές παρουσιάζονται. Θα κατανοήσεις καλύτερα την έννοια της επιχειρηματικότητας και της καινοτομίας.

Περισσότερες πληροφορίες για την 8η Έκθεση Patras IQ 2023 μπορείτε να βρείτε εδώ.

Μείνετε Συντονισμένοι! Θα επανέλθουμε σύντομα!