Ευκαιρίες καριέρας στη Γαλάζια Οικονομία - ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

Ευκαιρίες καριέρας στη Γαλάζια Οικονομία και ειδικότερα τη Ναυτιλία

για μαθητές, εκπαιδευτικούς, σπουδαστές, και όσους αναζητούν εργασία

Δήλωσε συμμετοχή στο δωρεάν διαδικτυακό σεμινάριο με θέμα τις ευκαιρίες καριέρας στους αναπτυσσόμενους κλάδους της Γαλάζιας Οικονομίας όπως τη Ναυτιλία, τον Παράκτιο Τουρισμό, τις Ιχθυοκαλλιέργειες, την Ωκεάνια Ενέργεια, τη Θαλάσσια Βιοτεχνολογία, την Αλιεία, και τη Ναυπηγοεπισκευή.

Ειδικότερα για τη ναυτιλία, θα μάθεις περισσότερα για τον ρόλο της, τα είδη ναυτιλίας και πλοίων, το ρόλο των λιμένων, τη λειτουργία των σχετικών με τη ναυτιλία κλάδων και οργανισμών, καθώς και για τις ευκαιρίες καριέρας στο πλοίο, σε γραφείο ναυτιλιακής και στους σχετικούς με τη ναυτιλία κλάδους.

Το σεμινάριο διοργανώνεται από την Ελληνική Ένωση Προστασίας Θαλάσσιου Περιβάλλοντος (HELMEPA) την Τρίτη 18 Ιουλίου (10.00 – 15.30), με εισηγητή τον Ιάσονα Λαΐνο, Maritime Manager της HELMEPA.

10.00 – 11.00  Παρουσίαση των κλάδων της Γαλάζιας Οικονομίας

11.00 – 15.00  Εισαγωγή στη Ναυτιλία και τους σχετικούς κλάδους

15.00 – 15.30  Ερωτήσεις - Συζήτηση – Κλείσιμο

Όσοι συμμετέχουν θα λάβουν:

• Πιστοποιητικό Παρακολούθησης και τον Οδηγό Καριέρας σε ηλεκτρονική μορφή
  • Πρακτική εκπαίδευση στον εξομοιωτή γέφυρας πλοίου της HELMEPA
  • Προσωποποιημένο Career Mentoring από εξειδικευμένους και έμπειρους επαγγελματίες

Οι συμμετέχοντες θα έχουν πρόσβαση στην πλατφόρμα Blue Generation Career Platform με διαθέσιμο εκπαιδευτικό υλικό και αγγελίες εργασίας

Δήλωσε κι εσύ συμμετοχή μέχρι τη Δευτέρα 17 Ιουλίου!

Συμπλήρωσε τη φόρμα συμμετοχής https://bit.ly/3rjWKpF και θα λάβεις το zoom link για την σύνδεση στο σεμινάριο.

Είδος εκδήλωσης