δάσκαλος πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης/δασκάλα πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης

Οι δάσκαλοι πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης παρέχουν εκπαίδευση σε μαθητές σε επίπεδο πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης. Αναπτύσσουν σχέδια μαθημάτων σύμφωνα με τους στόχους των προγραμμάτων σπουδών για το σύνολο των μαθημάτων που διδάσκουν, συμπεριλαμβανομένων των μαθηματικών, των γλωσσών, της μελέτης της φύσης και της μουσικής. Παρακολουθούν τη μαθησιακή ανάπτυξη των σπουδαστών και αξιολογούν τις γνώσεις και τις δεξιότητές τους στα μαθήματα που διδάσκονται μέσω δοκιμασιών. Διαμορφώνουν το περιεχόμενο των μαθημάτων με βάση τις γνώσεις των μαθητών από προηγούμενες διδασκαλίες και τους ενθαρρύνουν να εμβαθύνουν την κατανόησή τους για τα θέματα που τους ενδιαφέρουν. Χρησιμοποιούν τους πόρους της τάξης και μεθόδους διδασκαλίας για τη δημιουργία ενός εμπνευσμένου περιβάλλοντος μάθησης. Οι δάσκαλοι της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης συμβάλλουν επίσης σε σχολικές εκδηλώσεις και επικοινωνούν με τους γονείς και το διοικητικό προσωπικό.

Θέσεις εργασίας σε ΚΔΑΠ ΄΄Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ΄΄

Ζητούνται (2) απόφοιτοι Πανεπιστημίου, Παιδαγωγικού Τμήματος ή Απόφοιτοι ΤΕΕΑΠΗ, για να εργαστούν σε ιδιωτικό Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών.