Διεθνές Συνέδριο SMART 2023 - 10th ECCOMAS Thematic Conference on Smart Structures and Materials, 3-5 Ιουλίου, Συνεδριακό Κέντρο ΠΠ

Σας ενημερώνουμε ότι το διεθνές συνέδριο SMART 2023 - 10th ECCOMAS Thematic Conference on Smart Structures and Materials θα διεξαχθεί στο συνεδριακό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών από τις 3 έως τις 5 Ιουλίου 2023. Το συνέδριο διοργανώνεται από τη Τμήμα Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών υπό την αιγίδα της ECCOMAS (European Community on Computational Methods in Applied Sciences).

Επιστήμονες από τον Ακαδημαϊκό Χώρο και Μηχανικοί από Ερευνητικά Κέντρα και την Βιομηχανία θα παρουσιάσουν και αναλύσουν τις διεθνείς εξελίξεις στις διεπιστημονικές περιοχές των ευφυών και πολυλειτουργικών υλικών, των ευφυών και αυτοπροσαρμοζόμενων δομών και κατασκευών, με εφαρμογές στον σχεδιασμό καινοτόμων αισθητηρίων και επενεργητών για ευφυή συστήματα, την μόνιμη διάγνωση δομικής ακεραιότητας, τον ενεργό έλεγχο ταλαντώσεων και θορύβου, την ανάπτυξη καινοτόμων υπολογιστικών μεθόδων ανάλυσης και εργαλείων σχεδιασμού, κλπ.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το συνέδριο και την συμμετοχή σας μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του συνεδρίου https://www.smart2023.eu

Είδος εκδήλωσης