Από Απόσταση Σεμινάριο Κατάρτισης Apache Kafka για Μηχανικούς - Ε.Π.Τ.Α. - Πανεπιστήμιο Αιγαίου

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ

Κέντρο Δια Βίου Μάθησης

Από Απόσταση Σεμινάριο Κατάρτισης Apache Kafka για Μηχανικούς

(120 ώρες – 3 μήνες)

Εκπαιδευτείτε στα ελληνικά από επαγγελματίες του χώρου, με πολύχρονη εμπειρία σε περιβάλλον Apache Kafka στην διαχείριση, στην παραγωγή και στην δημιουργία αποδοτικών εφαρμογών σε πλήθος σημερινών οικοσυστημάτων, μέσα σε 120 ώρες και από την άνεση του δικού σου σπιτιού.

Ένα πρόγραμμα για μηχανικούς λογισμικού που αναπτύσσουν εφαρμογές που χρησιμοποιούν Kafka API και μηχανικούς παραγωγής (SREs, devops ή sysadmins) που εγκαθιστούν, διαμορφώνουν, συντονίζουν και παρακολουθούν Kafka στην παραγωγή. Επιπλέον, αυτή η εκπαίδευση μπορεί να είναι χρήσιμη για αρχιτέκτονες και μηχανικούς δεδομένων που είναι υπεύθυνοι για το σχεδιασμό και την κατασκευή ολόκληρης της υποδομής δεδομένων ενός οργανισμού.

Έναρξη Σεμιναρίου
11 Απριλίου 2022

Διάρκεια Σεμιναρίου

120 ώρες θεωρητικής και κυρίως πρακτικής εκπαίδευσης μέσω hands on project. Η εκπαίδευση γίνεται στο δικό σου χώρο και χρόνο.

Εκπαιδευτική Διαδικασία

Οι διαλέξεις πραγματοποιούνται με τη μορφή βίντεο και υπάρχει έξτρα επικοινωνία και βοήθεια με τους διδάσκοντες. Οι ζωντανές συνεδρίες με ειδικούς δίνουν την δυνατότητα ανάλυσης περιπτώσεων, επίλυσης πρακτικών προβλημάτων και επεξήγησης του θεωρητικού υπόβαθρου.

Τι θα κερδίσεις με τη συμμετοχή σου

·         Εκπαιδευτικό περιεχόμενο από επαγγελματίες του χώρου.

·         Ανάπτυξη hands on project.

·         Επίλυση προβλημάτων από ειδικούς.

·         Πιστοποιητικό εκπαίδευσης από το Πανεπιστήμιο Αιγαίου.

Κάνε αίτηση τώρα

Κάνε την αίτησή σου και ενημερώσου, ηλεκτρονικά, μέσω της φόρμας:

Κόστος Προγράμματος

Κόστος προγράμματος: €300

Εκπτωτικές κατηγορίες:

- 10% έκπτωση σε άνεργους

- 10% έκπτωση σε φοιτητές

- 10% έκπτωση σε ένστολους

- 10% έκπτωση σε υπαλλήλους Δημοσίου και ΟΤΑ

- 10% έκπτωση σε συμμετέχοντες άνω των 40 ετών

- 10% έκπτωση σε προκαταβολή του συνολικού ποσού

Επικοινωνία
Για περισσότερες πληροφορίες ενημερώσου από την ιστοσελίδα: https://epta.aegean.gr ή επικοινώνησε απευθείας μαζί μας στο 22730 82255 καθημερινά τις ώρες 9:00-15:00, καθώς και στο email: epta@aegean.gr.

Είδος εκδήλωσης