8ο Διεθνές Συνέδριο της Ελληνικής Μεταλλουργικής Εταιρείας

Σας προσκαλούμε στο 8ο Διεθνές Συνέδριο της Ελληνικής Μεταλλουργικής Εταιρείας που θα πραγματοποιηθεί στην Πάτρα, στο Συνεδριακό Κέντρο, στις 14-16 Δεκεμβρίου, 2022. Το συνέδριο συνδιοργανώνεται από την Ελληνική Μεταλλουργική Εταιρεία (HMS) και το Εργαστήριο Τεχνολογίας και Αντοχής Υλικών του Πανεπιστημίου Πατρών (LTSM).

Το 8ο Διεθνές Συνέδριο της Ελληνικής Μεταλλουργικής Εταιρείας γιορτάζει την 20η επέτειο από την ίδρυση της Ελληνικής Μεταλλουργικής Εταιρείας. Στο πλαίσιο αυτό, το Συνέδριο θα διεξαχθεί σε διεθνές επίπεδο, διαφορετικά από τα προηγούμενα επιτυχημένα Εθνικά Συνέδρια της σειράς.

Ο σκοπός του συνεδρίου είναι να συγκεντρώσει ανθρώπους από την Ακαδημαϊκό χώρο, από την Μηχανική και την Τεχνολογία καθώς επίσης και την Βιομηχανία προκειμένου να συναντηθούν, να συζητήσουν καθώς και να παρουσιάσουν καινοτόμες εργασίες και εξελίξεις της Επιστήμης και της Τεχνολογίας από τον διεθνή χώρο.

Θα ήταν μεγάλη μας τιμή και ευχαρίστηση να παρευρεθείτε στο Συνέδριο και να παρουσιάσετε την ερευνητική σας εργασία.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε τον ιστότοπο του Συνεδρίου.

Υποβολή Περίληψης

Είδος εκδήλωσης