26η Επιστημονική Συνάντηση Ρευματολόγων ΒΔ Ελλάδας, 19-20 Ιανουαρίου 2024

ΔΩΡΕΑΝ ΕΓΓΡΑΦΗ!

Έναρξη Εργασιών

Παρασκευή, 19 Ιανουαρίου | 13.00

Η 26η Επιστημονική Συνάντηση Ρευματολόγων Βορειοδυτικής Ελλάδος θα πραγματοποιηθεί στις 19 & 20 Ιανουαρίου 2024 στο Ξενοδοχείο «Du Lac» στα Ιωάννινα από την Ρευματολογική Κλινική του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων & την Εταιρεία Ρευματολογικών Νοσημάτων ΒΔ Ελλάδος.

Η επιστημονική εκδήλωση τελεί υπό την αιγίδα του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και της Ελληνικής Ρευματολογικής Εταιρείας & Επαγγελματικής Ένωσης Ρευματολόγων Ελλάδος.

Φέτος το πρόγραμμα καινοτομεί φιλοξενώντας ειδική ενότητα αφιερωμένη στην  Εκπαίδευση σε Ενδοαρθρικές Ενέσεις σε Προπλάσματα. Οι συμμετέχοντες θα έχουν την δυνατότητα να εξοικειωθούν στην πραγματοποίηση των Ενδοαρθρικών ενέσεων σε κατάλληλα προπλάσματα.

Αναμένουμε να σας καλωσορίσουμε!

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Β. ΒΟΥΛΓΑΡΗ

Καθηγήτρια Ρευματολογίας, Τμήμα Ιατρικής,